پیرزنی در یک لوله پلیکا قارچ پرورش می دهد

طول معمول یک بخش لوله پلیکا 12 فوت است، اما طول های تا 20 فوت را می توان بدست آورد لوله پلیکا در چندین کلاس ضخامت برای فشارهای مختلف تا حداکثر 350 psi ساخته می شود.

لوله پلیکا معمولاً برای محافظت در برابر خوردگی و بهبود کیفیت هیدرولیکی آنها در یک ترکیب قیری غوطه ور می شوند اندازه های بزرگتر ممکن است با پوشش ملات سیمان ارائه شود.

یک اتصال رایج برای لوله پلیکا زنگ و اسپیگوت است چند رشته جوت قبل از قرار دادن آن در زنگ، دور آن پیچیده می شود و سپس جوت بیشتری در محل اتصال بسته می شود.

در نهایت، فضای بین زنگ و اسپیگوت با یک سرب مذاب کاشت می شود که پس از سرد شدن به طور محکم در محل اتصال درزگیری می شود.

لوله

از ترکیبات ثبت اختراع گوگرد و سایر مواد و ملات سیمان تمیز نیز برای اتصالات استفاده می شود این مواد ارزان‌تر از سرب هستند، اما اتصالات معمولاً انعطاف‌پذیری کمتری دارند.

لوله پلیکا برای ایستگاه های پمپاژ، کارخانه های فیلتر و سایر مکان هایی که ممکن است نیاز به جدا کردن لوله باشد استفاده می شود.

کوپلینگ های فلنجی باید کاملاً نصب شوند و اگر قرار است ضد آب باشند دارای واشر باشند.

به دلیل نیروی کار ماهر مورد نیاز برای اتصالات سربی، کوپلینگ‌های مکانیکی متعددی کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده‌اند و تا حد زیادی جایگزین اتصالات زنگ و میخ شده‌اند.

این کوپلینگ ها به یکدیگر پیچ و مهره می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که از تناسب دقیق مورد نیاز کوپلینگ های آویزان معمولی جلوگیری کرده و امکان انعطاف پذیری در قرار دادن لوله ها را فراهم کنند.

یکی از رایج ترین آنها کوپلینگ Dresser است لوله پلیکا نیز ارزان و مقرون به صرفه هستند این لوله ها را می توان به راحتی به هم وصل کرد و همچنین به راحتی بریده و حفر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *