پرورش نعنا و استفاده از آن در غذا

نعناع گیاهی چند ساله است که به خاطر برگ های معطرش پرورش می یابد. پرورش آن بسیار آسان است، با طیف وسیعی از طعم های خوشمزه برای انتخاب. برگ‌ها را می‌توان در آب داغ دم کرد تا یک چای با طراوت درست کرد، خرد کرد و به بسیاری از غذاها اضافه کرد، یا برای تهیه سس نعنا به همراه گوشت بره کباب شده استفاده کرد.

به گیاهان آب فراوان بدهید، مخصوصاً در هوای گرم و خشک. هنگامی که گیاهان در تابستان گلدهی خود را به پایان رساندند، شاخه های گلدار را تا 5 سانتی متر (2 اینچ) از پایه ببرید.

از رشد انواع مختلف سبزی خشک کوکویی نزدیک به هم خودداری کنید، چه در گلدان و چه در زمین، زیرا ممکن است عطر و طعم خاص خود را از دست بدهند.

هنگامی که در گلدان رشد می کنید، با برگرداندن ظرف، برداشتن گلوله ریشه و تقسیم آن به دو نیم، توده های متراکم را جوان کنید. یک قسمت را با استفاده از کمپوست چند منظوره تازه در همان ظرف برگردانید

بهتر است سبزی خشک خانگی را به عنوان گیاه جوان در بهار خریداری کنید. طیف گسترده ای از طعم ها برای انتخاب وجود دارد، بنابراین خرید حضوری عالی است، بنابراین می توانید عطرهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

سبزی خشک معطر برای کتلت بسیار قوی است و اگر در زمین کاشته شود در همه جا پخش می شود. در عوض، آن را در یک گلدان بزرگ پر از کمپوست چند منظوره یا در یک سطل بزرگ و بدون ته که در داخل خاک فرو رفته و لبه آن بالاتر از سطح زمین است، بکارید تا از فرار شاخه ها از بالا جلوگیری شود.

نعناع آفتاب کامل یا نیمه سایه را دوست دارد.

گیاهان را قبل و بعد از کاشت و تا زمان استقرار در آن آبیاری کنید.

برگ های نعناع را می توان از اواخر بهار و اواسط پاییز، قبل از اینکه شاخه ها در زمستان از بین بروند، برداشت کرد.

به طور منظم برای فشرده نگه داشتن گیاهان و اطمینان از تولید تعداد زیادی رشد تازه انتخاب کنید.

بهتر است از برگ ها به صورت تازه استفاده شود، اما می توانید آنها را برای استفاده در زمستان نیز منجمد کنید. برگ ها را ریز خرد کرده و داخل یک سینی یخ با مقداری آب بریزید و سپس فریز کنید. هر زمان که برای دستور غذا به مقداری سبزی خشک معطر شمالی نیاز داشتید، به سادگی هر تعداد تکه یخ را که می خواهید بردارید و به تابه اضافه کنید.

 • منابع:
  1. Mint is a perennial herb grown for its
 • تبلیغات: 
  1. پولدار ترین افراد ایران که از راه غیرقانونی کسب درآمد می کنند را بشناسید
  2. فروش محصولات عجیب در بازار های جهانی
  3. به قتل رسیدن یک پلیس با خوردن از فلفل!
  4. با نشستن بر روی فرش به خواب عمیق فرو می روید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *