نمک خام که موجب آتش گرفتن کارخانه شد

نمک خام یک ماده معدنی است که عمدتاً از کلرید سدیم یک ترکیب شیمیایی متعلق به کلاس بزرگ‌تر نمک‌ها تشکیل شده است.

نمک به شکل یک کانی کریستالی طبیعی به نام سنگ نمک یا هالیت شناخته می شود نمک به مقدار زیاد در آب دریا وجود دارد اقیانوس باز حدود 35 گرم (1.2 اونس) جامدات در هر لیتر آب دریا دارد که شوری آن 3.5٪ است.

نمک به طور کلی برای زندگی ضروری است و شوری یکی از ذائقه های اساسی انسان است نمک یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین چاشنی‌های غذایی است و به‌طور یکنواخت درک طعم غذا را بهبود می‌بخشد، از جمله غذاهای غیرقابل خوش‌طعم.

نمک پاشی، نمک پاشی و ترشی نیز از روش های قدیمی و مهم نگهداری مواد غذایی هستند.

برخی از اولین شواهد از فرآوری نمک به حدود 6000 سال قبل از میلاد برمی گردد، زمانی که مردم ساکن در منطقه رومانی کنونی برای استخراج نمک، آب چشمه را می جوشانند.

نمک

یک کارگاه نمک در چین تقریباً به همین دوره مربوط می شود عبرانیان، یونانیان، رومی ها، بیزانسی ها، هیتی ها، مصری ها و هندی های باستان نیز نمک را ارزشمند می دانستند.

نمک به یک کالای مهم تجارت تبدیل شد و با قایق از طریق دریای مدیترانه، در امتداد جاده‌های نمک مخصوص ساخته شده و از طریق صحرا با کاروان‌های شتر منتقل می‌شد.

کمبود و نیاز جهانی به نمک باعث شده است که کشورها بر سر آن وارد جنگ شوند و از آن برای افزایش درآمدهای مالیاتی استفاده کنند نمک در مراسم مذهبی استفاده می شود و اهمیت فرهنگی و سنتی دیگری نیز دارد.

نمک از معادن نمک و از طریق تبخیر آب دریا (نمک دریا) و آب چشمه غنی از مواد معدنی در استخرهای کم عمق فرآوری می شود بیشترین استفاده از نمک (کلرید سدیم) به عنوان ماده اولیه برای تولید مواد شیمیایی است.

برای تولید سود سوزآور و کلر استفاده می شود همچنین در فرآیندهای تولید پلی وینیل کلراید، پلاستیک، خمیر کاغذ و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود.

از تولید جهانی سالانه حدود سیصد میلیون تن نمک، تنها درصد کمی برای مصرف انسان استفاده می شود کاربردهای دیگر شامل فرآیندهای تهویه آب، بزرگراه های یخ زدایی و استفاده کشاورزی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.