ماهی قزل

ماهی قزل آلا در نظر گرفته می شود، به این معنی که آنها هم در آب شیرین و هم در آب نمک زندگی می کنند. آنها در آب شیرین به دنیا می آیند که در آنجا چند ماه تا چند سال (بسته به گونه) قبل از نقل مکان به اقیانوس سپری می کنند. وقتی زمان تخم ریزی فرا می رسد، آنها به آب شیرین برمی گردند.

تعداد بسیار کمی از ماهی های دیگر می توانند در چنین دامنه وسیعی از شوری زنده بمانند و اگر بین آب نمک و شیرین مانند ماهی قزل آلا حرکت کنند، می میرند. این به این دلیل است که وقتی ماهی های آب شور در معرض آب شیرین قرار می گیرند، می تواند باعث ترکیدن سلول های آنها شود.

میوه آرایی سیب که ماهی های آب شیرین در معرض آب نمک قرار می گیرند، به دلیل فرآیندی به نام تنظیم اسمزی، می تواند باعث چروک شدن سلول های آنها شود خوشبختانه ماهی قزل آلا سازگاری های فیزیولوژیکی و رفتاری بسیار شگفت انگیزی دارد که به آنها اجازه می دهد در هر دو محیط زنده بمانند.

ماهی قزل آلا پس از سال ها زندگی در دریا، مسافت زیادی را به خانه می پیماید تا به رودخانه ای که برای تخم ریزی در آن متولد شده اند برگردند.
ماهی قزل آلا در نزدیکی یک ماهی قزل آلا Sockeye که هنگام بازگشت برای تخم ریزی در پایین رود آدامز، بریتیش کلمبیا، از تپه ها عبور می کند.
بهترین زمان مصرف پودر سنجد،تئوری های زیادی در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد. برخی اظهار می دارند که ماهی قزل آلا از میدان مغناطیسی زمین برای هدایت آنها استفاده می کند، در حالی که برخی دیگر می گویند از حس بویایی قوی خود برای هدایت آنها به خانه استفاده می کنند. تغییرات زیستگاه و تلفات می تواند بر توانایی ماهی قزل آلا برای بازگشت به رودخانه تخم ریزی بومی خود تأثیر بگذارد و خطری برای بقای نسل های ماهی قزل آلا در آینده باشد.

ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس می تواند یک قطره عطر را در منطقه ای معادل ده استخر المپیک استشمام کند!

ماهی سالمون در طول زندگی خود می تواند سه رنگ متفاوت داشته باشد. به عنوان مثال، تصویر بالا را بررسی کنید: ماهی قزل آلا جورابی جوان رنگی روشن و خالدار است و در طول سال‌های بزرگسالی در اقیانوس، آبی نقره‌ای است. وقتی زمان تخم ریزی فرا می رسد، بدن بزرگسالان قرمز درخشان و سر آنها سبز می شود.

طرز تهیه زیتون سیاه ،اگر سر فولادی را که اخیراً دانشمندان کشف کرده‌اند، حساب کنید، هفتم آن‌طور که قبلاً تصور می‌شد، بیشتر به ماهی قزل آلا مرتبط است تا ماهی قزل‌آلا. گونه های دیگر عبارتند از: ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس، ماهی قزل آلا شینوک، ماهی قزل آلا  ماهی قزل آلا کوهو، ماهی قزل آلا صورتی، و سالمون.

 • منابع:
  1. DID YOU KNOW? 10 AMAZING THINGS ABOUT SALMON

 • تبلیغات: 
  1. اساسی ترین روشها برای داشتن زندگی مرفه
  2. با استفاده از این محصولات دوباره جوان شوید
  3. آنچه که درباره ماهی قرمز باید بدانیم
  4. خرید ارزانترین چیپس میگو تند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *