قیر نانو اقتصاد برخی کشورها را تحت تاثیر خود قرار داده است

قیر کاربردهای زیادی دارد اما استفاده از قیر نانو برای ساخت و ساز و نگهداری جاده ها چه به طور مستقیم و چه از طریق آسفالت نزدیک به 90 درصد از کل تقاضا را تشکیل می دهد.

انواع قیر کلیدی برای کاربردهای جاده‌ای از جمله سطوح روسازی، قیر کاتبک و امولسیون‌های قیر.

گریدهای سخت، اکسید شده و دمیده و آسفالت ماستیک برای رنگ‌ها، درزگیرها، چسب‌ها، لعاب‌ها، عایق‌های رطوبتی، محصولات الکتریکی، مواد کفپوش، کاشی‌های فرش پشتی، پوشش‌های لوله‌های زمینی و دریایی و بسیاری از کاربردهای غیر جاده‌ای دیگر استفاده می‌شوند.

قیر اصلاح شده با پلیمر (PMB) یک نوآوری اخیر است که کاربردهای رو به رشدی در کاربردهای روسازی و غیر جاده ای پیدا کرده است.

اگرچه کاربردهای غیر جاده ای متعددی برای قیر وجود دارد، اما حجم کمی از آن مصرف می شود و آسفالت جاده کاربرد اصلی آن است.

قیر

در نتیجه، کاهش زیرساخت ها به طور قابل توجهی بر تقاضای جهانی قیر تأثیر گذاشته است.

انواع مختلفی از قیر با خواص، مشخصات و کاربردهای متفاوت بر اساس نیاز صنعت مصرف کننده موجود است.

مشخصات قیر همچنین تغییرات ایمنی، حلالیت، خواص فیزیکی و دوام را نشان می دهد.

برای درک عملکرد قیر در زمان خدمت، طراحی خواص فیزیکی مواد بسیار ضروری است. روش های تست استاندارد برای درجه بندی قیر انجام می شود.

قیر طبیعی یا آسفالت بومی دسته ای از قیرها هستند که به دلیل شرایط آب و هوایی در طول زمان به طور طبیعی تولید شده و بدون نیاز به فرآوری در روش های تقطیر مورد استفاده قرار می گیرند.

آنها از نظر ترکیب و خواص بسیار متنوع هستند. قطران زغال سنگ مواد سیاه سختی هستند که در نتیجه تقطیر قطران زغال سنگ به وجود می آیند.

سطح شکسته جدید آنها براق است و هنگامی که آنها گرم می شوند، همراه با کاهش سریع ویسکوزیته، ذوب می شوند و نقطه ذوب آنها به فرآیند تولید بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *