طرفداران گلپر برای فشار خون مرز آذربایجان را بستند

گلپر برای فشار خون سرده ای از گیاهان و گیاهان دارویی است که اغلب در طب سنتی به ویژه در کشورهای آسیایی استفاده می شود از ریشه بسیاری از گونه های گلپر برای تهیه داروهای گیاهی استفاده می شود.

با این حال، ریشه گلپر معمولاً به گونه Angelica archangelica اشاره دارد ریشه و سایر قسمت های هر دوی این گیاهان دارای سابقه طولانی استفاده در طب سنتی و گیاهی است اگرچه A. sinensis تحقیقات دقیق تری انجام شده است.

گلپر در طب سنتی چینی برای اهداف مختلفی از جمله تعادل هورمونی، حمایت از گوارش و سم زدایی کبد استفاده می شود.

از سوی دیگر، گلپر به طور سنتی در کشورهای اروپایی برای مشکلات گوارشی، مشکلات گردش خون و اضطراب استفاده می شود.

با این حال، شواهد علمی کمی برای حمایت از بسیاری از این کاربردها برای هر دو نوع وجود دارد.

گلپر

این مقاله به بررسی ریشه گلپر، تفاوت‌های بین گلپر نحوه استفاده، فواید و معایب آن‌ها و دوز معمولی می‌پردازد.

گیاهان در جنس گلپر تا 10 فوت (3 متر) بلند می شوند و دارای خوشه های کره مانند از گل های سبز یا زرد هستند که به میوه های زرد کوچک شکوفا می شوند.

آنها همچنین به دلیل ترکیبات معطری که دارند بوی قوی و منحصر به فردی دارند. این عطر اغلب به صورت مشک، خاکی یا علفی توصیف می شود.

گلپر با نام های مختلفی از جمله دونگ کوای و جینسنگ ماده شناخته می شود این گیاه بومی چین و دیگر کشورهای آسیای شرقی است، جایی که عمدتاً در طب سنتی برای درمان مشکلات هورمونی زنانه استفاده می شود.

از سوی دیگر، گلپر معمولا به عنوان کرفس وحشی یا گلپر نروژی شناخته می شود. این نوع عمدتاً در کشورهای اروپایی رشد می‌کند، جایی که در کاربردهای خاص آشپزی یا به عنوان داروی گیاهی استفاده می‌شود.

اگرچه نام ریشه گلپر نشان می دهد که فقط از ریشه استفاده می شود، بیشتر مکمل های گلپر و محصولات دارویی گیاهی حاوی ریشه، دانه ها، میوه ها و یا گل های گیاه هستند محصولات گلپر معمولا فقط با ریشه گیاه ساخته می شوند.

ریشه گلپر، به ویژه گلپر کاربردهای آشپزی دارد. گاهی اوقات از آن در تولید جین و سایر مشروبات الکلی استفاده می شود و برگ ها را می توان به عنوان تزئین یا تزئین استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *