درباره سگ

قیمت سگ جیبی دستگاه گوارش شامل معده، روده کوچک و روده بزرگ (کولون) است. این سیستم غذا را به مواد مغذی مفید هضم می کند، آب را جذب می کند و مواد زائد را از بین می برد. مشکلات گوارشی اغلب به صورت استفراغ یا اسهال ظاهر می شود که می تواند دلایل زیادی از جمله عفونت های ویروسی داشته باشد. کرم ها؛ فشار؛ یا بلعیدن استخوان، چوب یا سایر مواد خارجی.

سیستم ادراری مواد زائد نیتروژنی حاصل از تجزیه پروتئین را از بین می برد و به کنترل سطح مایعات کمک می کند. مواد زائد توسط کلیه ها فیلتر می شوند و سپس از طریق حالب ها برای ذخیره سازی به مثانه فرستاده می شوند.

سگ پاکوتاه ادرار از طریق مجرای ادرار از بدن خارج می شود. در مردان، مجرای ادرار به عنوان کانالی برای اسپرم در طول جفت گیری دو برابر می شود. عفونت‌های ادراری در زنان بسیار شایع‌تر است و معمولاً به صورت قطره‌های مکرر ادرار که ممکن است با خون همراه باشد ظاهر می‌شوند.

مشکلات ادراری و گوارشی اغلب با زور زدن در هنگام ادرار یا مدفوع همراه است. در نگاه اول، ممکن است برای صاحبان سگ سخت باشد که منشا مشکل را بگویند. بنابراین، مهم است که سگ خود را در حین دفع آن مراقب باشید و به شخصیت و رنگ ادرار و مدفوع توجه کنید. دامپزشک شما ممکن است نمونه ای از ادرار یا مدفوع یا هر دو را درخواست کند.

سرویس آرکوپال،اسهال معمولاً شامل مدفوع مکرر، نرم یا آبریزش است که ممکن است رنگ متفاوتی (اغلب زرد، خاکستری یا سیاه) نسبت به معمول داشته باشد. هر نشانه ای از خون در مدفوع نیاز به توجه دامپزشکی دارد. تلاش‌های مکرر و غیرمولد برای دفع مدفوع می‌تواند نشانه‌ای از یبوست جدی یا انسداد روده باشد که می‌تواند یک اورژانس باشد. اگر سگ شکم تنش و دردناکی داشته باشد یا فقط مقادیر کمی مدفوع خونی و ژل مانند از خود دفع کند، به دامپزشکی فوری نیاز است.

مالش دنده یا “پودر کردن” معمولاً با غدد مقعدی نهفته همراه است، اگرچه ممکن است با یک مشکل گوارشی اشتباه گرفته شود. غدد مقعد در یک لایه عضلانی در موقعیت های ساعت 4 و 8 در اطراف مقعد قرار دارند. این غدد بویایی حاوی ترشحات بدبویی هستند که به طور معمول در طول اجابت مزاج بیان می شود.

 ارکوپال جدید،ترشحات اغلب غلیظ می شوند که می تواند مجرا را مسدود کند و باعث فشار و تحریک شود که می تواند منجر به عفونت شود. بسیاری از سگ ها نیاز دارند تا غدد مقعدی خود را به صورت دستی توسط دامپزشکشان در یک برنامه منظم تخلیه کنند.

 

  • منابع:
    1. Description and Physical Characteristics of Dogs
  • تبلیغات: 
  1. میانگین نمرات مردانگی عطرهای مردانه چقدر است
  2. فواید بی نظیر لیمو برای تقویت سلامتی
  3. ترفند های تضمینی برای رسیدن به موفقیت
  4. پروژه ساخت شهر در زیر اقیانوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *