استفاده تراکتور برای شخم زدن سطح کره ماه

تنها کاری که یک تراکتور واقعاً می تواند انجام دهد این است که چیزی را با یک میله کششی به پشت خود بکشد، که این یک مشکل است زیرا ابزارها باید بلند شوند و از یک میدان به میدان دیگر منتقل شوند، گاهی اوقات با راندن آنها در جاده های عمومی.

تراکتورهای مدرن با استفاده از یک سیستم کشش و بلند کردن سه طرفه در عقب، که به عنوان گیره شناخته می شود، این مشکل را برطرف می کنند.

تراکتور رومانی یک گیره مزایای زیادی نسبت به یک میله کششی ساده دارد. معمولاً به آن اتصال سه نقطه ای (یا اتصال سه نقطه ای) می گویند، زیرا یک ابزار را بسیار ایمن در سه مکان وصل می کند: با یک پیوند مرکزی در بالا و با دو بازوی بالابر با نیروی هیدرولیکی، یکی در دو طرف.
بازوهای هیدرولیک به تراکتور کمک می‌کند تا وقتی که در زمین کار می‌کند چیزی شبیه به گاوآهن را پایین بیاورد و دوباره آن را بالا بیاورد تا در جای دیگری راند – اما این همه چیز نیست.

می‌تواند با تکان دادن یک سوئیچ، ادوات را از روی زمین بلند و پایین بیاورد، اما با تغییر شرایط زمین و مقاومت بیشتر، به‌طور خودکار تراکتور را به‌طور مؤثری نگه می‌دارد.

تریلی تراکتور،چسباندن هم‌زمان در سه مکان، ادوات را در یک سطح نگه می‌دارد و از تکان خوردن آن‌ها از سمتی به سمت دیگر جلوگیری می‌کند. همچنین وزن ابزار (و بار کشیدن آن) را به چرخ های عقب تراکتور منتقل می کند و به آن چسبندگی بیشتری به زمین می دهد.

طراحی مکانیکی گیره کل تراکتور را ایمن و پایدار نگه می‌دارد و اگر وسیله‌ای که می‌کشد به طور ناگهانی در زمین گیر کند، از چرخش آن به عقب جلوگیری می‌کند. بسیار مفید است، این اجازه می دهد تا یک تراکتور با بسیاری از ابزارهای مختلف کار کند.

خرید تراکتور دست دوم،تقریباً همه تراکتورها از اتصالات مشابه استفاده می کنند، بنابراین تقریباً هر وسیله ای با هر نوع تراکتوری کار می کند. هری فرگوسن، پیشگام تراکتور بریتانیایی اصالتاً ایرلندی، سیستم سه نقطه‌ای مدرن را در دهه 1940 رایج کرد، هرچند که تا حد زیادی توسط مهندس و مکانیک او، ویلی ساندز توسعه داده شد.

این مشکل تا حدودی به دلیل همکاری کوتاه مدت با هنری فورد، فرگوسن را ثروتمند و مشهور کرد. امروزه از فرگوسن به عنوان یکی از بنیانگذاران شرکت تراکتورسازی یاد می شود

  • منابع:
    1. Tractors
  • تبلیغات: 
  1. قیمت عمده لپه روسی
  2. تخت خوابی که خواب انسان را تنظیم می کند.
  3. گنجشکی که در آلودگی هوا زنده ماند
  4. تاثیر مثبت آنتی اکسیدان موجود در دانه کنجد در سن نوجوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *