استفاده از گوجه محلی ایلام در صنعت مد و لباس

علیرغم محبوبیت گوجه محلی ایلام تنها 200 سال پیش بود که تصور می شد در ایالات متحده (ایالات متحده) سمی هستند، این احتمالاً به این دلیل است که این گیاه متعلق به خانواده سمی شب بو است.

گوجه فرنگی در حال حاضر پس از سیب زمینی، کاهو و پیاز چهارمین سبزیجات تازه محبوب بازار است این مقاله به بررسی فواید قدرتمند سلامتی، محتوای تغذیه‌ای، راه‌های گنجاندن بیشتر گوجه‌فرنگی در رژیم غذایی و خطرات مصرف گوجه‌فرنگی می‌پردازد
گوجه فرنگی یک غذای گیاهی بسیار مغذی است.

فواید مصرف انواع میوه و سبزی چشمگیر است و گوجه فرنگی نیز تفاوتی ندارد با افزایش نسبت غذاهای گیاهی در رژیم غذایی، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد.

گوجه فرنگی انواع و اندازه های مختلفی دارد و می توان آن را به روش های مختلفی تهیه کرد اینها شامل گوجه فرنگی گیلاسی، گوجه فرنگی خورشتی، گوجه فرنگی خام، سوپ، آب میوه و پوره است.

گوجه

مزایای سلامتی در انواع مختلف می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، گوجه فرنگی گیلاسی نسبت به گوجه فرنگی معمولی محتوای بتاکاروتن بیشتری دارد.

مصرف زیاد میوه و سبزیجات نیز با پوست و موی سالم، افزایش انرژی و کاهش وزن مرتبط است افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات به طور قابل توجهی خطر چاقی و مرگ و میر کلی را کاهش می دهد.

گوجه فرنگی منبع عالی ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها است با این اجزا، گوجه فرنگی می تواند به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد کمک کند شناخته شده است که رادیکال های آزاد باعث سرطان می شوند.

یک مطالعه اخیر منبع معتبر در مجله تحقیقات سرطان مولکولی، مصرف سطوح بالای بتاکاروتن را با پیشگیری از ایجاد تومور در سرطان پروستات مرتبط دانست.

گوجه فرنگی همچنین حاوی لیکوپن است لیکوپن یک پلی فنل یا ترکیب گیاهی است که با یکی از انواع پیشگیری از سرطان پروستات مرتبط است همچنین به گوجه فرنگی رنگ قرمز مشخص خود را می دهد.

محصولات گوجه فرنگی 80 درصد منبع قابل اعتماد لیکوپن رژیمی مصرف شده در ایالات متحده را فراهم می کنند.

یک مطالعه منبع معتبر جمعیت ژاپنی نشان می دهد که مصرف بتاکاروتن ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد دریافت فیبر از میوه ها و سبزیجات با کاهش خطر سرطان روده بزرگ مرتبط است.

رژیم های غذایی غنی از بتاکاروتن ممکن است نقش محافظتی در برابر سرطان پروستات داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *