استفاده از رادیاتور برای افزایش رشد گیاهان

رادیاتور پژو 405،همه ما می دانیم که چگونه تهویه و خنک کننده یک عامل مهم در تصمیم گیری در مورد استفاده از است. در هر بخش از چرخه زندگی روزمره ما کاربرد دارد. شما نمی توانید با هوای پاک و قابل زندگی در اطراف زنده بمانید.

مانند انسان‌ها، اجازه دهید ببینیم که یکی دیگر از کاربردهای مهم آن در خودروها است. همه ما در مورد موتور خودروها می دانیم، اما فقط برخی از ما می دانیم که چگونه موتور در حالت کارکرد خنک می شود.

گرم شدن بیش از حد موتورها می تواند به عملکرد کلی خودرو آسیب برساند. بنابراین، هر موتور خودرویی برای خنک نگه داشتن خود به یک سیستم خنک کننده نیاز دارد. یکی از اجزای این سیستم خنک کننده رادیاتور است.

رادیاتورها برای مهندسان اتوماسیون در سیستم های آشنا هستند. از همین مفهوم در کار سیستم خنک کننده موتور خودرو استفاده می شود.

یک سیستم خنک کننده خودرو شامل رادیاتور، فن، پمپ آب، مخزن خنک کننده، ترموستات و لوله کشی لازم آن می باشد. تبادل حرارت در داخل موتور انجام می شود تا گرما را از موتور دفع کند.

توالی از مخازن خنک کننده شروع می شود که مایعات خنک کننده در آنها ذخیره می شود. شبیه گاز مبردی است که در سیستم کمپرسور جریان دارد.

مایع خنک کننده در کل مدار موتور از طریق پمپ آب به جریان می افتد. مایع خنک کننده گرمای تولید شده از موتور را جذب می کند. با توجه به مکانیسم انتقال حرارت، گرما از سطوح گرم به سرد جریان می یابد. بنابراین، گرما در مایع خنک کننده پخش می شود.

ترموستات دستگاهی از نوع سنسور است که به طور مداوم دمای مایع خنک کننده را کنترل می کند. به طور معمول، هنگامی که دمای مایع خنک کننده بالاتر از دمای کارکرد موتور (200-250 درجه سانتیگراد) است، ترموستات به مایع خنک کننده اجازه می دهد تا به ورودی رادیاتور منتقل شود.

بنابراین، اساساً مانند یک دریچه تنظیم کننده عمل می کند. ترموستات ها شامل یک محفظه پر از موم و میله ای است که روی آن فشرده می شود.

به دلیل افزایش دما، موم شروع به ذوب شدن می کند. این ذوب باعث انبساط حرارتی موم می شود که میله را فشار می دهد و اجازه می دهد مایع خنک کننده به رادیاتور منتقل شود.

هنگامی که مایع خنک کننده وارد رادیاتور می شود، فن به طور خودکار روشن می شود. شبیه فن های کندانسور در مدار کمپرسور است. رادیاتورها مشابه اواپراتورهای مبدل حرارتی مورد استفاده در سیستم های هستند.

  • منابع:
  1. What is an Automotive Radiator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *