اثر ترکیبات عسل بر آنزیم های تجزیه کننده ECM

نقش فلاونوئیدهای مختلف در حفظ سنتز اجزای ECM نیز شرح داده شده است.

استفاده از کریزین عسل چند گیاه پاییزه  در یک مطالعه آزمایشگاهی اثرات مطلوبی را نشان داد که نشان می‌دهد این فلاونوئید بیان MMP-1، MMP-3، MMP-13، ADAMTS-4 و ADAMTS-5 و همچنین تخریب ACAN و COL2A1 را تنظیم می‌کند.

روی غضروف های انسانی آسیب دیده با IL-1β (Zheng et al., 2017b). این یافته‌ها توسط یک تحقیق اخیر پشتیبانی می‌شوند که در آن یک اثر محافظتی توسط کریزین بر روی کروندروسیت‌های OA انسانی از طریق سرکوب پروتئین کروموزومی جعبه گروه با تحرک بالا (HMGB1) اعمال شد.

نشان داده شد که کریزین عسل سبلان شهد بیان COL2A1 را افزایش داد، در حالی که آپوپتوز سلولی، MMP-13 و IL-6 مهار شدند (Zhang C. et al., 2019).

بنابراین، کریزین ممکن است یک عامل بالقوه در درمان OA باشد. بایکالین یکی دیگر از فلاونوئیدهای امیدوارکننده است که در عسل با اثرات محافظتی غضروفی یافت می شود.

هوانگ و همکارانش اخیرا گزارش کردند که بایکالین سطوح IL-1β را کاهش می دهد و بیان کلاژن I را سرکوب می کند، تخریب غضروف را کاهش می دهد و باعث تکثیر سلول های غضروفی مفصلی خرگوش می شود، و همچنین ترمیم ECM از طریق ترشح COL2A1 و ACAN از طریق تنظیم مثبت ژن SOX9 (Huang9). و همکاران، 2017).

پتانسیل بیولوژیکی فیستین و بوتئین نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. این ترکیبات با بازگرداندن بیان COL2A1، ACAN و پروتئوگلیکان ها در کشت تک لایه سلول های غضروفی، اثر ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند.

فیستین و بوتئین عسل طبیعی رس بسته همچنین می توانند آسیب پیش التهابی ناشی از IL-1β را از طریق القای تولید کم NO و PGE2 و همچنین مهار قابل توجه بیان متالوپروتئینازها و آگرکانازها تنظیم کنند (Zheng et al., 2017a; Zheng et al., 2017c).

علاوه بر این، مدل‌های in vivo OA تخریب غضروف و آسیب استخوان زیر غضروفی کمتری را نشان می‌دهند وقتی موش‌ها با بوتئین و فیستین به ترتیب از طریق گاواژ داخل صفاقی و خوراکی درمان می‌شوند (Zheng et al., 2017a؛ Zheng et al., 2017c).

لوتئولین نقش بالقوه ای به عنوان یک مولکول محافظ غضروفی نشان داده است. مطالعات in vivo و in vitro نشان داده اند که لوتئولین بیان ژن و سنتز پروتئین MMP-1، MMP-3، MMP-13، ADAMTS-4 و ADAMTS-5 را در غضروف های مفصلی کشت شده تحریک شده با IL-1β مهار می کند.

علاوه بر این، برای تجزیه و تحلیل اثر مستقیم لوتئولین در مفاصل موش، این حیوانات یک تزریق داخل مفصلی لوتئولین دریافت کردند که نشان دهنده مهار تولید MMP-3 تحریک قبلی با IL-1β (20 نانوگرم / 30 میکرولیتر) بود (Kang et al., 2014). ).

آپیژنین یکی دیگر از ترکیبات عسل 290 گرمی سانتین است که می تواند نقش اساسی در هموستاز AC داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که آپیژنین بیان MMP-13 را در رده سلولی سلول غضروفی انسانی SW1353 تیمار شده با IL-1β از طریق مهار سیگنالینگ c-FOS/AP-1 و JAK/STAT کاهش می‌دهد (Lim et al., 2011).

 

 • منابع:
  1. Therapeutic Potential of Bioactive Compounds in Honey for Treating Osteoarthritis
 • تبلیغات: 
  1. رعد و برق در آسمان ژوهانسبورگ در افریقای جنوب
  2. انواع مختلف چرمی که وجود دارد
  3. کسب و کار خود را در خانه راه بیاندازید و میلیاردر شوید
  4. فروش انواع لوازم یدکی قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *